HAKKINDA

Hamd(takdir edilmek) sadece Allah’a mahsustur. (Kuran 1/2)

Ömer Fatih Yılmaz İstanbul’da doğup büyüdü. 2007 yılında girdiği İstanbul üniversitesi makine mühendisliği bölümünden 2013 yılında mezun oldu. 2014 yılında askerlik yapıp 2015 yılını Abd’nin California eyaletinde geçirdi. Sırasıyla; Günmak Hidrolik’de bir yıl mekanik dizayn mühendisi ve üretim sorumluluğu, Miles Lift’te iki buçuk yıl Mekanik dizayn mühendisi olarak çalıştı. Havacılık Ekipmanları sektöründe 25 ten fazla proje yürüttü. Şuan Uzmanlar Platform’da Ar&Ge müdürü olarak görev yapmaktadır.

Kendisi şu kelimelerle anlatılabilir; yeni projeleri ve tasarımları seven, teknik resim çıkarmaktan hoşlanmayan, yenilikçi, her koşulda değişime açık, kimden olduğu önemli olmayıp her yeni gelen bilgiyi alıp kullanan, adaleti her zaman gözeten, saygıya önem veren, milli ve yerli malı destekleyen, çalıştığı ortamda sevilen, motosiklet ve uzun yol yapan, satranç oyuncusu, felsefe-din-bilim takipçisi ve araştırmacısı. 

Şunlar üzerinde iyi olduğunu düşünmekte sakınca yoktur; Sac metal dünyası (st37, st52, Strenx700-960-1100)(2mm-70mm), bom tasarımı, hidrolik tüm hesaplamalar, ağır tonajlı makaslı liftler, klasik günlük liftler, araç üstü yandan çekici tasarımları, havacılık araç üstü yer destek ekipmanları, kısacası metal ve hidroliğin birleştiği yerler.

Linkedln Profilim

Soru, görüşleriniz veya teknik bir konuda yardım için iletişim sayfasını ziyaret etmekten çekinmeyiniz.