Hakkında


İstanbul’da doğup büyüdü. 2007 yılında girdiği İstanbul üniversitesi makine mühendisliği bölümünden 2013 yılında mezun oldu. 2014 yılında askerlik yapıp 2015 yılını Abd’nin California eyaletinde geçirdi. 2016 yılında pilotaj sınavları için Thy akademiye başvurup son sınavında talihsiz bir şekilde elendikten sonra 2017 yılında mesleğine sağlam bir dönüş yaptı. İlk altı ayı tamamen öğrenmeye dayalı yarı kurumsal bir firmada geçirdikten sonra yeni işinde tam profesyonel şekilde çalışmaya başladı. Miles Lift & Havacılık Ekipmanları’nda bir yılda 19 adet proje yürütmüş olup bunlardan 8 tanesinin tasarımı bizatihi şahsına aittir. 

Kendisi şu kelimelerle anlatılabilir; yenilikçi, her koşulda değişime açık, kimden olduğu önemli olmayıp her yeni gelen bilgiyi alıp kullanan, adaleti her zaman gözeten, saygıya önem veren, milli ve yerli malı destekleyen, ast üst ile barışık, çalıştığı ortamda sevilen, motosiklet ve uzun yol sevdalısı, satranç oyuncusu, felsefe-din-bilim araştırmacısı. 

Şunlar üzerinde iyi olduğunu söylerler; sac metal ve tasarımı (1mm-60mm), kutu profilleri ve ağırlık hesabı, makaslı hidrolik platformlar, döner tablalı ve rollerli platformlar, araç üzeri hidrolik ekipmanlar; makaslı bakım aracı, uçak bakım merdiveni, uçak ikram aracı, araç yandan çekicileri, ağır tonajlı yük lifleri (3-7 ton) , dinamik mekanizmalar ve hesapları, rulman hesabı, hidromotor, hidrolik pompa, Pto, hidrolik silindir hesapları vs.

“Üzüntü yeryüzüne tembellikle geldi.”

Latin atasözü.